Wsparcie procesu edukacyjnego - Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach


Wsparcie procesu edukacyjnego

logo pilotaż

Wsparcie procesu edukacyjnego osób w wieku 18-30 r.ż.


Już od 01.02.2022 r. Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach rozpoczyna realizację projektu pilotażowego „Wsparcie procesu edukacyjnego osób w wieku 18-30 r.ż.". Środki na ten projekt urząd otrzymał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jako jeden z 73 urzędów w Polsce, które otrzymały wsparcie na realizację zaplanowanych przez siebie projektów.
Projekt, który stworzył urząd pracy w Sejnach ma na celu pomóc osobom młodym, w wieku między 18 a 30 rokiem życia uczącym się (w systemie dziennym, zaocznym lub wieczorowym) w zdobyciu kwalifikacji zawodowych, uprawnień lub umiejętności, które realnie przydadzą się im na rynku pracy.
Projekt opiewa na łączną wartość 819 930 zł i realizowany jest w ramach środków rezerwy Funduszu pracy. Termin realizacji projektu został zaplanowany od 01.02.2022 r. do 31.12.2023 r. W każdym roku urząd sfinansuje szkolenie 30 osobom, które zakwalifikują się do projektu.

Aby wziąć udział w projekcie osoba będzie musiała:
- być w wieku między 18 a 30 rokiem życia;
- być zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy i jednocześnie uczyć się w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym;
- złożyć deklarację udziału w projekcie;
- dostarczyć zaświadczenie wydane przez szkołę lub uczelnię potwierdzające, że jest osobą uczącą się i w jakim systemie.

O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo, zgodnie z założeniami projektu, będą miały osoby uczące się w szkołach ogólnokształcących.
Zanim urząd przyzna dofinansowanie szkolenia, każdy uczestnik skorzysta ze wsparcia doradcy zawodowego i analityka rynku pracy. Doradca zawodowy razem z uczestnikiem stworzy Indywidualny Plan Kariery, natomiast analityk rynku pracy pomoże zbadać rynek usług szkoleniowych i wybrać najbardziej odpowiednią jednostkę szkolącą do przeprowadzenia szkolenia. Konsultacja z doradcą zawodowym i analitykiem rynku pracy będzie mogła odbyć się w formie on-line lub tradycyjnej „face to face". Zwieńczeniem programu wsparcia procesu edukacyjnego będzie podpisanie z uczestnikiem projektu umowy na sfinansowanie szkolenia. Na ten cel urząd przeznaczy nawet 10 000 zł na jednego uczestnika.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej urzędu https://sejny.praca.gov.pl/ i Facebooku.

Kontakt w sprawie projektu:
87 51 63 986 – Karolina Skupska
87 51 63 974 – Urszula Fidrych
 
Załączniki
plakat_budzet_panstwa_420x297_1830.pdf (pdf, 464 KB)
plakat.jpg (jpg, 927 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę